Ruris DAC 510, pe benzină vs. Steinhaus PRO-TU430S, pe benzină
Ruris DAC 510, pe benzină
Motocoasă
Ruris DAC 510, pe benzină
4.35/5
Citește recenzia completă
Steinhaus PRO-TU430S, pe benzină
Motocoasă
4.51/5
Citește recenzia completă
Motocoasă Ruris DAC 510, pe benzină - Păreri
Pro
  • Taie iarbă înaltă fără smucituri
  • Treci rapid de la fir la lamă
  • Lucrează bine în buruieni groase
  • Ține ritmul pe loturi mari
  • Se simte solidă în lucru intens
Contra
  • Greutatea obosește la lucru prelungit
  • Greoaie în colțuri și pe lângă gard
Recenzia noastră
Specificații
  • Tip motor: 2 timpi
  • Tip tăiere: cu fir și cu lamă
  • Capacitate cilindrică: 52 cm3
  • Putere motor: 3.0 CP
  • Lățime tăiere cu fir: 420 mm
  • Diametru lamă: 255 mm
  • Greutate: 7.8 kg
Motocoasă Steinhaus PRO-TU430S, pe benzină - Păreri
Pro
  • Curăță tăpșanul fără pauze dese
  • Se strecoară ușor printre pomi
  • Reîncărcarea firului e simplă
  • Ține ritmul la întreținere periodică
  • Manevrare echilibrată pentru gospodării
Contra
  • Se simte grea după 30 de minute
Recenzia noastră
Specificații
  • Tip motor: 2 timpi
  • Capacitate cilindrică: 42.7 cm3
  • Putere motor: 2.3 CP
  • Lățime tăiere cu fir: 430 mm
  • Diametru lamă: 255 mm