Stihl FS 55, pe benzină vs. Steinhaus PRO-TU430S, pe benzină
Stihl FS 55, pe benzină
Motocoasă
Stihl FS 55, pe benzină
4.7/5
Citește recenzia completă
Steinhaus PRO-TU430S, pe benzină
Motocoasă
4.51/5
Citește recenzia completă
Motocoasă Stihl FS 55, pe benzină - Păreri
Pro
  • Se manevrează fin printre pomi
  • Precisă pe margini și borduri
  • Pornește repede și constant
  • Nu obosește brațele la finisaj
  • Potrivită pentru curți mici
Contra
  • Se chinuie în iarbă foarte deasă
  • Nu taie tufe tari sau groase
Recenzia noastră
Specificații
  • Tip motor: 2 timpi
  • Tip tăiere: cu fir și cu lamă
  • Capacitate cilindrică: 27.2 cm3
  • Putere motor: 1.0 CP
  • Lățime tăiere cu fir: 420 mm
  • Diametru lamă: 230 mm
  • Greutate: 4.9 kg
Motocoasă Steinhaus PRO-TU430S, pe benzină - Păreri
Pro
  • Curăță tăpșanul fără pauze dese
  • Se strecoară ușor printre pomi
  • Reîncărcarea firului e simplă
  • Ține ritmul la întreținere periodică
  • Manevrare echilibrată pentru gospodării
Contra
  • Se simte grea după 30 de minute
Recenzia noastră
Specificații
  • Tip motor: 2 timpi
  • Capacitate cilindrică: 42.7 cm3
  • Putere motor: 2.3 CP
  • Lățime tăiere cu fir: 430 mm
  • Diametru lamă: 255 mm